Spokojenost s mládím, nebo zástěrka pro průšvih?

Bývalý mostecký radní Jiří Zelenka zdůvodnil svůj odchod z rady města a složením mandátu zastupitele i z městského parlamentu svojí spokojeností s prací mladého vedení města.

Bůh Severočechů Most Jiří Zelenka má velký problém: sáhly na něj ruce zákona

Vždy „čistý“ a vždy „neomylný“ (prostě dokonalý) podnikatel a radní Jiří Zelenka ukončil svoje působení v Zastupitelstvu města Mostu. Složil mandát. Tím zároveň přestal být i radním.

Historická chvíle: tři kluby zastupitelů opustily zasedání městského parlamentu kvůli zatvrzelosti řídícího jednání

Stalo se to, co se v Mostě doposud nestalo. Tři poslanecké kluby opustily zasedání městského parlamentu. Historická chvíle.

Usmíření? Slabá chvilka poslance Bronislava Schwarze, nebo politický trik pro veřejnost?

Protože se veřejnost v třenicích mezi oběma křídly Severočechů.cz nezorientovala, převládl mezi lidmi názor, že jde o rozkol ve Sdružení Mostečané Mostu.

Vyjádření Ing. Valerije Korola ke kauze údajně „nesprávně“ použitých dotací v mosteckém hokeji

Osobně se domnívám, že kauza týkající se navrácení části městské dotace na mostecký hokej z roku 2012 a 2013 má politický podtext.

Luboš Pitín se stal poradcem

Luboš Pitín byl zvolen do funkce předsedy klubu zastupitelů zvolených za Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Využili jsme toho a požádali jmenovaného o aktuální informace z jeho života.

Primátor osočil SMM z „másla na hlavě“, ale vyzná se jako právník v dokumentech?

Závěr roku 2015 byl na politickém kolbišti v okresním městě ve znamení rostoucího napětí mezi koalicí a opozicí. Koalice vedená Severočechy Most (SčMo) přijala za nové partnery ČSSD a ODS a zdálo se, jako by se oklepala po prožité krizi a chtěla prokázat sílu.

Parkování v Mostě je pomalá sebevražda

V článku „Z jistých jmen se mi dělá špatně, napsal občan“ zveřejňujeme v části nazvané „Jsme rukojmími“ příspěvek občana Ing. Kamila Křičenského. Kritizuje v něm zdražení parkovacích míst v Mostě. Příspěvek se dočkal písemné reakce. Protože obsahuje další informace k dané problematice, zveřejňujeme ji.

Jaký je obraz „zástupců lidu“ z Mostecka na mediální scéně? Jsou lepší, než jejich předchůdci? Jak plní svoje předvolební sliby?

Je obecně známo, že na politiky působící zejména na celostátní úrovni nahlíží veřejnost zpravidla kriticky. Občanům vadí například bezobsažné dlouhé debaty „zástupců lidu“ v Poslanecké sněmovně, neurčité či přímo nepochopitelné výroky členů Senátu, kteří by naopak měli jít příkladem.

Z jistých jmen se mi dělá zle, napsal občan

Sdružení Mostečané Mostu (SMM) vzniklo před patnácti roky jako reakce na tehdejší velmi neutěšenou situaci na místní politické scéně.

Bordel v Mostě. (Nedá se to říci jinak.)

Je listopad. Měsíc pojmenovaný od padajícího listí. Listy padají ze stromů touto dobou od nepaměti. Nic proti tomu. Ale…

Nová politická kultura?

Předseda zastupitelského klubu ODS Tomáš Kubal veřejně oznámil, že hlavním cílem jeho strany v sestavené koalici SčMo-ODS-ČSSD je nastolení nové politické kultury. Pokud svůj výrok opravdu myslí vážně, měl jít příkladem už v době vyjednávání o koalici. Nešel. Předvedl ale to, jak si tu novou politickou kulturu představuje.

Rozpad koalice nás nepřekvapil, pojďme se domluvit na nové

Koalice tvořená Severočechy Most, ANO a KSČM se rozpadla. Došlo k tomu na zasedání Zastupitelstva města Mostu dne 10. září 2015. Severočeši Most oznámili, že končí koaliční spolupráci s ANO a KSČM z důvodu problémů v komunikaci. Zastupitelský klub Sdružení Mostečané Mostu vydal následujícího dne (v pátek 11. září) k vývoji na mostecké politické scéně tiskové prohlášení.

Lucie Libecajtová se stala novou zastupitelkou

Lucie Libecajtová (SMM) složila na dubnovém zasedání městského parlamentu slib zastupitele. Stala se tak plnoprávnou členkou Zastupitelstva města Mostu.

Namísto zemřelého JUDr. Vojtěcha Krejčíře nastoupí Lucie Libecajtová

Úmrtí Vojtěcha Krejčíře změní složení klubu zastupitelů zvolených za Sdružení Mostečané Mostu (SMM). Na kandidátce za zesnulým následuje LUCIE LIBECAJTOVÁ, která se ve svých 36 letech stane nejmladší členkou klubu.

Klub má nového předsedu

Sdružení Mostečané Mostu má nového předsedu klubu zastupitelů.

Stal se jím Ing. Luboš Pitín.

08 pitin

Volební zpravodaj 2014

volebni zpravodaj

volebni zpravodaj 2

Zastupitelé zvolení pro volební období 2014 – 2018

Zastupitelské dny

Každou první pracovní středu v měsíci vás očekávají zastupitelé ze Sdružení Mostečané Mostu.

Od 1500 do 1700 hodin jeden z nich v kanceláři tiskového mluvčího ve vstupní hale správy SBD Krušnohor (vchod 1), ulice Československé armády 1766, Most vyslechne připomínky a názory kteréhokoliv obyvatele města Mostu.

Zastupitelské dny 2018 - Využijte této příležitosti!

Stanovy sdružení

Stanovy Sdružení Mostečané Mostu k zobrazení zde.

Kontakt

Adresa

tř. Čs. armády 1766
434 01 MOST
Česká republika